Dji New Pilot Experience 1

 

15 mart 2015 pazar günü başakşehir gençlik ve sanat derneğinde yapmış olduğumuz Dji New Pilot Experience etkinliğimize 96 katılımcı ile başladık.

Dji yeni ürünlerinden olan inspire1 ve phantom2-vision+ modellerinin teorik tanıtımı ve bilgilendirmeleri verildi.

katılımcıların uçuş kuraları ve sivil havacılık genel müdürlüğünün ihalar için çıkarmış olduğu yasa hakkındakatılımları beklediğimizin üzerinde gerçekleşti.

insansız hava araçlarının kullanımı ve yasalar dahilinde sertifikasyonu hakında önemli gelişmeler oldu. ve bu toplantımızdan sonra sivil havacılık genel müdürlüğü yasayı yeni bir taslak yasa ile değiştirme kararını verdi.

tüm katılımcılara yeni taslak yasada sözü geçen üretici firmadan veya yetkili satıcısından ürünün teknik detayları ve uçuş el kitabı ile ilgili 4 saatlik eğitim alma şart yerine getirilmiş oldu.

 

 

 

 

 

Dji New Pilot Experience 2

 

Dji New Pilot Experience 2 14 haziran 2015 pazar günü başakşehir gençlik ve sanat derneği hava sporları kulübü ve istanbul yıldız teknik üniversitesinin katkılarıyla yıldız teknik üniversitesi davutpaşa kapüsünde gerçekleşti.

bu toplantımıza 174 katılımcı iştirak etti. ve 1. sinde üzerinde durduğumuz ve konuştuğumuz yasalara uygun eğitim mercilerinin durumu pilotlarının eğitimlerinin nasıl yapılacağı sivil havacılık genel müdürlüünün tasla talimatı göz önüne alınaraktartışıldı.

bizler sancakmodel oyuncak elektronik cihazlar ve hizmetleri olarak ithal etmiş olduğumuz ihaları kullanıcılara ulaştırırken , ihaların seri numaraları kaydını almakla yükümlü olduğumuzu ve shgm nin talimatı gereği yetkili satıcıdan alınacak 4 saatlik eğitim programını tamamlayarak kullanıcıları bilinçlendirme ve bilgilendirme görevimiizi yerine getirmek için bu toplantıları düzenlediğimizi bildirdik.

toplantıya dji üretici firmasından sayın joy wu da iştirak etti ve kullanıcıların sorunlarını ve sorularını yanıtladı.

 

 

 

 

Dji New Pilot Experience 3

 

 

Dji New Pilot Experience 3  04 Ekim 2015 pazar günü  DJI TURKİYE facebook grubu BAŞAKŞEHİR GENÇLİK VE SANAT DERNEĞİ hava sporları kulübünün katkılarıyla  İkitelli Eskoop sanayi sitesi ATATÜRK KÜLTÜR MERKEZİ de gerçekleşti.

bu toplantımıza 248 katılımcı iştirak etti. ve 2. sinde üzerinde durduğumuz ve konuştuğumuz yasalara uygun eğitim mercilerinin durumu pilotlarının eğitimlerinin nasıl yapılacağı sivil havacılık genel müdürlüünün tasla talimatı göz önüne alınarak tartışıldı.

Bu toplantımızda daha çok eğitim detayları üzerinde durarak katılımcılara tüm ürünler hakkında genel uçuş bilgileri genel havacılık kuralları , uçuş acil durum planları, ürünlerin teknik detayları hakkında detaylı bilgi aktarıldı. 

Bizler sancakmodel oyuncak elektronik cihazlar ve hizmetleri olarak ithal etmiş olduğumuz ihaları kullanıcılara ulaştırırken , ihaların seri numaraları kaydını almakla yükümlü olduğumuzu ve shgm nin talimatı gereği yetkili satıcıdan alınacak 4 saatlik eğitim programını tamamlayarak kullanıcıları bilinçlendirme ve bilgilendirme görevimiizi yerine getirmek için bu toplantıları düzenlediğimizi bildirdik.

 

 

 

 

 

 

ETKİNLİK RESİMLERİ OLDUKÇA EĞLENDİK VE BİLGİLENDİK, HERKESİN EMEĞİNE SAĞLIK